פוליטיקה

מתוך ויקי עמותת המקור

מפלגות וגופים פוליטיים התומכים בקוד הפתוח

עמותת המקור היא תנועה א-פוליטית, שאינה קשורה בחסות, מימון או כל קשר אחר לאף מפלגה. עם זאת, אנו שואפים לכך שהמערכת הפוליטית תתייחס לנושא הקוד הפתוח ותקדם אותו. מפלגות המזכירות נושא זה במצען ואישים הפועלים לקידומו במערכת הפוליטית ראויים לתמיכה, ומוזמנים לפרסם זאת בדף זה.

מרצ

חבר הכנסת אילן גילאון פנה אל יו"ר הכנסת בבקשה להתיר השימוש בתוכנה חופשית בהיכל. ח"כ גילאון באמצעות דוברו נמרוד ברנע מפרטים חלק מהיתרונות הגלומים בקוד הפתוח עבור המשתמש ועבור המדינה. פרטים נוספים ודעות שונות: לינמגזין, whatsup ובאתר של מרצ.

התנועה הירוקה-מימד וקוד פתוח

מודל הקוד הפתוח עולה בקנה אחד עם העקרונות החברתיים המנחים אותנו ומצויין במצע הטכנולוגי שלנו.

אנו תומכים בגישת הקוד הפתוח ומייחלים לראות את הסטנדרד ODF הופך לתקן של פורמט המסמכים, עקרונות רישוי GNU הופכות לקונצנזוס, חבילות כמו Open Office מחליפות חבילות מסחריות יקרות ומסדי נתונים כמו MySQL שכבר הוכיחו יכולת תמיכה בהיקפים ובדרישות של מערכות קריטיות מחליפות מסדי נתונים וותיקים ומסחריים כמו Oracle, MS-SQL. מגמות אלה ללא ספק יסייעו בצמצום פערים, עידוד יצירתיות בקרב אוכלוסיות רחבות יותר ויעבירו הון מקומץ נהנים לקהלים רחבים יותר. גם במטה התנועה הירוקה-מימד אנו משתמשים ב Open Office.

הנושאים הערכיים והאידאולוגיים בתנועה הירוקה מעוצבים ע"י חברי התנועה עצמה באמצעות פורומים בתחומים השונים. כל אדם מוזמן להצטרף לתנועה הירוקה ולקחת חלק פעיל ואף להוביל נושאים בהם הוא בקיא וקרובים לליבו.

אתרי מפלגות המבוססים על טכנולוגיות חופשיות