הודעה לעיתונות - הושקה גרסה 3.3 של OpenOffice.Org

מתוך ויקי עמותת המקור
‏Writer, מעבד התמלילים של OpenOffice עם סרגל ניקוד עברי
‏Calc, הגליון האלקטרוני של OpenOffice
‏Impress, עורך המצגות של OpenOffice

הושקה גירסה 3.3 של OpenOffice.org

פרויקט OpenOffice.org הודיע ב-26 לינואר על הוצאתה לאור של גרסה 3.3 של חבילת היישומים המשרדיים הפופולרית והמצליחה בקוד פתוח. גרסה זו היא הגרסה המשמעותית הראשונה שיוצאת לאחר הרכישה של Sun בידי אורקל, בשנה שעברה. OpenOffice.org כוללת מספר תוכנות משרדיות: Writer – מעבד תמלילים, Calc – גיליון אלקטרוני, Impress – עורך מצגות, Draw – עורך תרשימים ושרטוטים, Math – עורך נוסחאות ו־Base – בסיס נתונים ומחולל דו״חות. פורמט בררת המחדל של התוכנה הוא הפורמט המסמכים החופשי OpenDocument (שהינו תקן של גוף התקינה ISO), ובנוסף היא כוללת גם יכולת טובה ליבוא של תוכנות משרדיות אחרות, בנוסף, ישנה אפשרות לייצא מסמכים בפורמט PDF.

גרסה זו היא הגרסה הראשונה שיוצאת מאז נפתח ביוני 2010 הפרויקט הקהילתי לתמיכה בעברית ב־OpenOffice.org וזאת לאחר שבשנים האחרונות נעשתה התמיכה לעברית על־ידי חברת טק מערכות במימון משרד האוצר. הפרויקט הקהילתי השתלב בפיתוח הגרסה הבין־לאומית בעיקר בנושא תרגום ממשק המשתמש, בדיקות איכות ודיווח על בעיות הקשורות לתמיכה בעברית ובשפות הנכתבות מימין לשמאל.

הגרסה החדשה זמינה להורדה [1] עבור מערכות ההפעלה חלונות, לינוקס ומק. את התוכנה ניתן להוריד במספר אפשרויות והן גרסה אנגלית (בינלאומית) אותה ניתן להרחיב עם חבילת שפה עבור עברית וגרסה עברית המשלבת את בתוכנה את חבילת השפה העברית. יש לציין כי הגרסה האנגלית (הבינלאומית) תומכת כיום בעברית באופן מלא, וכוללת תמיכה מובנית בשפות דו־כיווניות. חבילת השפה העברית כוללת את התרגום של הממשק לעברית ומילון לבדיקת איות בעברית. המילון גם זמין להורדה בנפרד [2].

באתר ההרחבות של Openoffice.org ניתן להוריד סרגל עזר לניקוד [3] אשר פותח ע"י חברת טק מערכות ומילונים בשפות נוספות [4].

"הפרוייקט הקהילתי השתלב בתהליך הפיתוח של הקהילה הבינלאומית, כתוצאה מכך זכינו לשיתוף פעולה מצד הקהילה בכלל ומצד מרכז הפיתוח של חברת אורקל (סאן לשעבר)." אומר ליאור קפלן, מחברי הפרוייקט הקהילתי. "בגרסה זאת התמקדנו באיכות התרגום והעלאת אחוזי התרגום לעברית של אופן אופיס. בזכות מאמצים אלה, שולבו חבילות השפה בעברית באתר הרשמי של הפרוייקט. בנוסף הקדשנו מאמצים לשילוב התיקונים שבוצעו במסגרת הפרוייקט הממשלתי לתוך עץ הקוד הראשי של אופן אופיס ובקידום הטיפול בבאגים קיימים."

קבצי ההתקנה זמינים גם מאתר המראה של עמותת המקור ואיגוד האינטרנט הישראלי. קישורים להורדה:

  • לינוקס
    • מומלץ להשתמש בחבילות אשר מגיעות כחלק מהפצת הלינוקס.

משתמשים המעוניינים לקבל תמיכה בשימוש בתוכנה, מוזמנים לפנות לפורום אופן אופיס באתר whatsup [5]. כמו כן, ניתן להצטרף לפרויקט הקהילתי ולעזור בתרגום, בבדיקות האיכות ובתכנות התמיכה בעברית. לפרוייקט הקהילתי רשימה תפוצה בכתובת [email protected] וניתן להשתמש בה ליצירת קשר.

בין שאר החידושים בגרסה הבינלאומית נמנים:

  • שיפור המראה של Impress (פרויקט רנסנס).
  • הרחבת מספר השורות המקסימלי בגיליון אלקטרוני למיליון שורות.
  • סרגל חיפוש חדש במעבד התמלילים Writer.
  • שיפור בתצוגת הגרפים בגיליון האלקטרוני.
  • ממשק חדש לאפשרויות הדפסה, ועוד

כתבות דומות להשוואה -