תוכנה חופשית בממשלה

מתוך ויקי עמותת המקור

דף זה מיועד לקבוצת העבודה בנושא תוכנה חופשית בממשלה בישראל.


הגדרת משימה

מתוך המייל של דורון:

"ממשלות שונות בעולם, משרדים ממשלתיים ושלוחות שלהם, משנים את מדיניות השימוש בתוכנה חופשית במנגנונים ציבוריים , בגלל סיבות שונות.

לאחרונה, ראינו , לדוגמה , את הבית הלבן כאשר החליט לאמץ את השימוש במערכת דרופל .. מסמכים שונים, שמקורם בממשל ארה"ב , יוצרים שינוי גם בממשל ארה"ב וגם , משפעים על מדינות אחרות.


גם בישראל ישנם קולות שונים הקוראים לעשות זאת, וודאי לחלק זכורה ההצעת חוק שהעלתה הח"כ שלעבר נחמה רונן , בנושא, ואת הדיונים שהתקיימות בועדת הכנסת למדע , אז ברשות ח"כ מיכאל איתן (היום השר מיכאל איתן) .

ככל הנראה, הדיון שב לפתחה של אותה ועדה, ועדת הכנסת למדע, וזאת לאור קולות ורצון של גורמים שונים . ואנו הפעם רוצים להגיע מוכנים, יותר, כאשר באמתחתינו, ניירות עבודה מסודרים, העתקי מסמכים ופרסומים על מה שקורה במדינות אחרות, נתונים על מה שקורה במדינות אחרות, וכמובן ניירות עמדה המסבירים ומנמקים בצורה מסודרת , את הטעונים שלנו ."


תוכנה חופשית בממשלת ישראל ובמוסדות המדינה

  • צה"ל
  • תעשיה אווירית

קישורים מרחבי העולם

מדיניות משרד הבטחון האמריקאי בנושא תוכנה חופשית - http://cio-nii.defense.gov/sites/oss צבא צרפת מחליף את Outlook במוזילה (ואף תורם קוד) - http://news.yahoo.com/s/nm/20091210/tc_nm/us_mozilla_france מדיניות באנגליה בנושא תוכנה חופשית - http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/7910110.stm