הבדלים בין גרסאות בדף "לומדות חופשיות"

מתוך ויקי עמותת המקור
שורה 8: שורה 8:
 
== לומדות ללינוקס בלבד ==
 
== לומדות ללינוקס בלבד ==
 
''רוב התכונות נמצאות במאגרי ההפצות וניתנות להתקנה באמצעות מנהל החבילות. (הוספה והסרה תוכנות).''
 
''רוב התכונות נמצאות במאגרי ההפצות וניתנות להתקנה באמצעות מנהל החבילות. (הוספה והסרה תוכנות).''
[http://edu.kde.org/kalzium/ kalzium] המידע השלם על היסודות. טבלה מחזורית, טבלת איזטופים, מידע על כל יסוד ויסוד (מודל אטומי, משקל אטומי, מידע כללי, תכונות כימיות, תמונת ספקטרום), עורך מולקואלרי, פותר נוסחאות כימיות (מגיבים -> תוצרים).
+
* [http://edu.kde.org/kalzium/ kalzium] המידע השלם על היסודות. טבלה מחזורית, טבלת איזטופים, מידע על כל יסוד ויסוד (מודל אטומי, משקל אטומי, מידע כללי, תכונות כימיות, תמונת ספקטרום), עורך מולקואלרי, פותר נוסחאות כימיות (מגיבים -> תוצרים).
 +
* Kalgebra - מחשבון גרפי דו ממדי ותלת ממדי.
 +
*

גרסה מ־09:19, 25 בפברואר 2010

לומדות - תוכנות חופשיות חינוכיות

  • celstia סימולציה של טיסה בחלל, כוללת את כל המידע האסטרונומי שבידי האנושות. מאפשרת טיסה בין כוכבי הלכת במערכת השמש, הירחים, טיסה לכוכבים שכנים ובין הגלקסיות. טיסה בזמן (צפיה בכוכבים במסלולם בעתיד ובעבר) וכתיבת תסריטי טיסה. (לינוקס/מאק/חלונות).
  • Stellearuim פלנטריום במחשב. הצגת השמים בכל זמן ומכל מקום. שליטה בזמן (קדימה ואחורה) הצגת המזלות, אפשרות למבט מהירח (לינוקס/מאק/חלונות).
  • gcomrpis חבילת לומדות מהגיל הרך עד לחטיבה. כוללת לימוד השימוש במקלדת ובעכבר, אותיות, חשבון בסיסי, פיזיקה, כימיה, מגעים חשמליים ועוד. כוללת תרגום בעברית, ניתן להוריד קבצי התקנה (לינוקס/חלונות) וגם אפשרות להפעיל מכונן התקליטורים (livecd). יכולה לפעול על מחשבים חלשים ללא כונן קשיח (רק קורא תקליטורים).
  • edubuntu הפצת לינוקס מבוססת אובנטו המיועדת לצרכים חינוכיים. מעבר לתפריטים ולצלמיות מותאמות, היא כוללת מגוון רב של עשרות לומדות (מתמטיקה, כימיה, פיסיקה, שפות) - כולן חופשיות. אין צורך בהתקנה, ניתן להפעיל מכונן התקליטורים (livecd)

לומדות ללינוקס בלבד

רוב התכונות נמצאות במאגרי ההפצות וניתנות להתקנה באמצעות מנהל החבילות. (הוספה והסרה תוכנות).

  • kalzium המידע השלם על היסודות. טבלה מחזורית, טבלת איזטופים, מידע על כל יסוד ויסוד (מודל אטומי, משקל אטומי, מידע כללי, תכונות כימיות, תמונת ספקטרום), עורך מולקואלרי, פותר נוסחאות כימיות (מגיבים -> תוצרים).
  • Kalgebra - מחשבון גרפי דו ממדי ותלת ממדי.