אוגוסט פינגווין/2012

מתוך ויקי עמותת המקור

בכל שנה, בחודש אוגוסט, נפגשים כל הפינגווינים (או אוהבי הלינוקס, אם תרצו) במקום אחד. הם שומעים הרצאות הקשורות לנושאים: לינוקס, תוכנה חופשית, וקוד פתוח, ובעיקר - נפגשים עם פינגווינים אחרים! את הכנס מארגנת עמותת המקור.

אוגסט פינגווין 2010

מועד הכנס: יום שישי, 6 לאוגוסט 2010.

תוכן הכנס

הצעות להרצאות יאספו עד סוף חודש מאי. החלטה על תוכן הכנס תתקבל עד 15 ליוני.

בנוסף לכותרת ההרצאה, נא להשאיר פרטי קשר (שם מלא ומייל).

  • הקנטינה - מרכז הקוד הפתוח והחדשנות הישראלי, 30-60 דקות, זהר סטולר, [email protected], פרטים נוספים: http://cantina.org.il
  • סקירה אודות תוכנה חופשית במערכת החינוך, 5 דקות, ליאור קפלן, kaplanlior AT gmail.com
  • איך לגרום למשתמשי Windows לעבור ללינוקס. 30-45 דקות, יורם ניסנבוים [email protected] - ההרצאה תסביר את יתרונות לינוקס וגם את הבעיות של משתמש שעובר מ-Windows ותתאר את הפתרונות הקיימים לבעיות אלו וההתפתחויות הצפויות בנושא. ינתן דגש על פתרונות זמינים כמו שימוש ב-Wine עם דוגמאות, אפשרות הגירה של קבצי Outlook ל-Evolution ושיתוף ברשת חלונות של מחשבים ומדפסות.
  • השימוש בלינוקס כתחליף ל-windows מתאים כמעט לכל אחד. 30-45 דקות, יורם ניסנבוים [email protected] – מטרת ההרצאה להציג את האלטרנטיבות לעשרות התוכנות הפופולריות ביותר בסביבת windows כדי לשכנע את השומעים שהשימוש בלינוקס כתחליף ל-windows מתאים כמעט לכל אחד. לא נתעלם מהמקרים בהם אין פתרון מלא (כמו סינכרון יומן וספר טלפונים ב-iTunes) אבל נדגיש שאלו חריגים המטופלים כבר על ידי קהילת המפתחים. נסביר את היתרונות של התמיכה בתוכנות לינוקס על פני תמיכה בתוכנות Windows.
  • 0AD (אפס אֵיי-דִי): משחק חופשי בקוד פתוח המבוסס על הלוחמה העתיקה. 30-45 דקות. אביב שרון, aviv d0t sharon at gmail dot com. המשחק בפיתוח זה מספר שנים על ידי צוות מתנדבים מכל העולם בשם Wildfire Games בו אני חבר. המשחק רץ על פלטפורמות לינוקס בנוסף לחלונות ול-OS X, שזה נדיר למשחקים בכלל ולמשחקי אסטרטגיה בזמן אמת בפרט. עד אוגוסט אנחנו מצפים שתהיה כבר גירסת אלפא. אודה ולא אבוש: מטרת ההרצאה להזמין מפתחים חדשים להצטרף למיזם. מבוסס על הרצאה שנתתי בחיפוקס. ניתן לקרוא הודעה בעברית על שחרור המשחק בקוד פתוח שהתפרסמה בקיץ שעבר ובה תמונות מהמשחק.
  • Moodle בישראל - האקדמיה בישראל עוברת ממערכות סגורות ל-Moodle, סיפורי משתמשים ועוד,30-60 דקות, ידידיה קליין, [email protected]
  • נושא לדוגמה, זמן נדרש, שם מרצה, פרטי יצירת קשר.

לוגו הכנס

הצעות ללוגו הכנס יש לשלוח לרשימת התפוצה הכללית של העמותה. ניתן להוסיף קישורים להצעות לרשימה הבאה.

  • הצעה לוגו 1
  • הצעת לוגו 2

אוגסט פינגווין 2009

7.8.09 מכון ויצמן.

מצגות

תוכניות פורצות דרך במרכז אילן רמון נצח פרביאש מנהל תוכנית תוכניות האסטרונומיה, המחשבים והמנהיגות במרכז אילן רמון.

אסטריקס קהילתי מאת עידו קנר.

דמוקרטיה ותוכנה חופשית דמוקרטיה ותוכנה חופשית, חירות האזרח, חופש המידע והקהילה - עירא אברמוב.

קולטורה - עריכת וידאו בקוד פתוח - שי דויד.

וידאו

פאנל בנושא חוק המאגר הביומטרי. צולם ונערך על ידי צלם ועורך הוידאו ערן ורד.

תמונות

אוסף תמונות שצולמו על ידי רם און אגמון וערן ורד.

אוסף תמונות שצולמו על ידי גיא שפר.

אוסף תמונות שצולמו על ידי שלומי ישראל.

בלוגים

משוב

אוגוסט פינגווין/משוב

ראו גם

קישורים