אוגוסט פינגווין/משוב

מתוך ויקי עמותת המקור

אוגוסט פינגווין 2010

ריכוז משוב, הערות, הצעות ודרכים בהם נוכל לשמר את הטוב ולשפר את הטעון שיפור. נא לחתום בסוף ההערה עם התו "~" ארבע פעמים רצוף.


מסקנות שלי מהכנס:

לדעתי היה היום כנס מצוין. כמו תמיד, אפשר ללמוד ממנו מה אפשר לעשות אחרת בכנסים הבאים:

 • תיעוד! חבל שכל ההרצאות המצוינות לא צולמו בווידאו. מה זה דורש היום? מצלמת ווידאו וחצובה (או סמחטפון מודבק לקרש) [זה דורש הרבה יותר - ולפי מספר הציפיות בסרטים מהכנסים הקודמים - זה די מיותר. אם זה כה חשוב לך וכה פשוט לביצוע - ראה עצמך מוזמן ליישם את זה בשנה הבאה - ביקשנו מתנדבים --Agmonr 18:48, 7 באוגוסט 2010 (UTC)]
 • דיבור בין המחשב למקרן. היום היינו צריכים לבחור בין מסך מרצד לרזולוציה נמוכה. לא יודע מה היתה בדיוק הבעיה אבל כדאי לבדוק מראש שהם חברים טובים, המחשב והמקרן. [תוקן במהלך הכנס - זה לא ממש משוב --Agmonr 18:48, 7 באוגוסט 2010 (UTC)]
 • להביא נייר דבק שגם נדבק. [תוקן במהלך הכנס - --Agmonr 18:48, 7 באוגוסט 2010 (UTC)]

אורי מוסנזון 22:32, 6 באוגוסט 2010 (UTC)


 • לבדוק זמנים ולנסות לארגן הסעות במידה והכנס מגיע עד לשעה 14:00. אנשים יצאו מוקדם בגלל הרכבת.

--Agmonr 18:48, 7 באוגוסט 2010 (UTC).


סה"כ מאוד נהניתי והכנס אורגן טוב לדעתי. שלוש הצעות לשיפור:

 1. הגעתי בבוקר, לא זיהיתי כמעט אף אחד, ואיש לא קיבל את פניי. צריך שיהיה אדם עם טלפון נייד שיהיה איש הקשר וידאג למרצים.
 2. יש תחושות קשות על העזיבה לפני חלוקת פרסי המקור. על עצמי אני יכול לומר שהייתי חייב לרוץ כדי לתפוס את אחת הרכבות האחרונות הביתה. עם זאת, ברור לי שהטקס פחות מכובד כשחלק מהקהל נוטש לפניו. כדאי לשקול להעביר את הטקס לבוקר, זה משתלב טוב עם סקירת פעילות העמותה.
 3. תוספת: ברגע שמתקבלות המצגות מהמרצים, נא לשלוח חזרה למרצה השולח אישור שהמצגת התקבלה ומוצגת כראוי. זה מוריד לחץ מהמרצה.

AvivSharon 12:46, 7 באוגוסט 2010 (UTC)


היה אחלה! יש לי שתי הצעות לשיפור:

 1. היה מגניב אם הייתם משיגים עוד מקרן ומקרינים את ערוץ הצ'אט של הכנס בצד.
 2. לחלק במקום מדבקות שעליהן מצוייר Tux - בובות של Tux. (קצת קשה להשיג, אבל יש אתר עם הוראות איך לתפור כאלו).

אלעד 18:48, 7 באוגוסט 2010 (UTC)

היה כנס מעולה. ההרצאות בפורמט של ה10 דקות היו בנויות הרבה יותר טוב- יכול להיות שכדאי לעבור לפורמט של 10 דקות בכל ההרצאות, ולשקול בנושאים מסויים לעשות כמה הרצאות באותו נושא של 10 דקות, במקום הרצאה אחת של 30 דקות שיוצאת הרבה פחות מסודרת.--Evp55555 07:12, 9 באוגוסט 2010 (UTC)

 1. בעמדת הרישום יש לדאוג לטפסי הצטרפות לעמותה.
 2. לא לשים את פרס המקור כפעילות האחרונה (למעט המסיבת מפתחות) כדי לכבד את הזוכים בפרס.

קפלן 19:12, 7 באוגוסט 2010 (UTC)


היה מעולה!

 1. אם יש אפשרות לצלם את ההרצאות או לחילופין להעלות את התמלול (בהנחה ויש) למקום מתאים זה יכול לעזור למי שמפספס הרצאות או מתנדב באותו הזמן.
האם נשמרו התמלולים של הקלדנית לכבדי שמיעה? אני ממש אשמח לקרוא תמלול של ההרצאה שלי AvivSharon 21:19, 7 באוגוסט 2010 (UTC)
 1. (לא יודע אם אפשרי, אבל אם כן זה יכול לעזור), לעשות את הכנס עם יותר זמן שניתן לגלוש בו, כלומר אם הרצאה מתוכננת לחצי שעה אז לעשות את הסלוט שלה 45 דקות, ככה אם יש בעיות תמיד אפשר לשחק עם זה.
 2. אפשרות לטופס הרשמה לעמותה בדוכן המקור, אם אפשר במחשבים עדיף (בהנחה שזה ניתן לביצוע), זה יחסוך את התור בקופת המקור כי אפשר לעשות את זה בצד במקום מול המתנדב.
 3. שילוט וכל דבר אחר שנחוץ לפני הכנס- צריך שהאחראי/ם על השילוט יקבלו לפחות חלק ממנו לפני הכנס, כך לא תהיה בעיה אם האדם שעושה את השילוט מאחר.

משה 22.31 7 באוגוסט 2010 זמן מקומי

 1. אם יש רשת אלחוטית במקום שבו מתקיים הכנס, לבקש לפתוח פורטים שיידרשו ע"י המשתתפים - HTTP, SSH, IRC. לא התאפשר לנו להזרים את תמליל ההרצאות לאינטרנט ולמחשבים אחרים בזמן אמת כי פורט 6667 (עבור IRC) לא היה פתוח ולא היה במקום מי שיכול לפתוח אותו.
 2. היה רעש בפינה שבו ישבה הקלדנית שתמללה עבור חרשים, והרעש הפריע לה.
 3. אי אפשר היה לקרוא מהשורה האחרונה את מה שנכתב על הלוח הלבן. מציע להוסיף ללאפטופ, שמציג את המצגות, גם תוכנה שתציג הודעות בזמן שבו לא חייבים להציג את המצגת.
 4. בבחירת אולם בעתיד, לדאוג שגם המפלס העליון וגם המפלס התחתון יהיו נגישים לאנשים בכסאות גלגלים.
 5. אולם הכניסה היה ממש ממש צפוף. לא יודע אם זה יתרון או חסרון.
 6. אב הבית הגיע כמה דקות אחרי השעה 08:00, והמתנדבים הראשונים חיכו לו עם דברים שונים (כולל כיבוד, מן הסתם כולל גם כיבוד שהשמש לא יפה לבריאותו) בחוץ.
 7. להכין רשימת בקשות (כמו X שולחנות ו-Y כסאות) שתובא לידיעת המקום בזמן המו"מ על שכירת האולם, במקום לבדוק זמינותם כאשר רכז הנגישות ביקר במקום.

Tddpirate 20:54, 7 באוגוסט 2010 (UTC)

ירון שהרבני:

 1. יש צורך במתאם מרצים, להזכירכם האיחור שהיה בהרצאת הבזק על Ekkli.
 2. חבל שלא הוגדר נודניק שינג׳ס למרצים מראש, אלתרתי שם שחבל על הזמן כי לא ממש הייתי מוכן לזה.
 3. השלטים של הנודניק צריכים להיות כתובים ממש בגדול (דורון אופק טוען שלא ראו מה כתוב בשלט, תומר כהן הוסיף שבצדו האחורי של שלט תום הזמן כדאי להוסיף סמיילי בוכה כדי להטריד את המרצה עד לרמה שלא תהיה לו אפשרות להמשיך בהרצאה).
 4. דבריו של שחר לעת סיום היו אכן חשובים אך קצת פגעו ברצף של הכנס, אני חושב שרבים נשארו שם מתוך נימוס על אף כי כבר התייבש להם העכוז מלשבת שם.
 5. תיאום הגעה הוא דבר חשוב אך הבעיה היא שכל מי שמגיע מוקדם לרוב כבר לוקח תפקיד, צריך לחשוב איך אפשר לתאם את העניין הזה (רוצה לומר למנות מתאם הגעה אבל זה כבר יהיה יומרני מצדי).
 6. פתיחה של מקום האירוע כרבע שעה לפני האירוע תאפשר היערכות של הצוות בטרם הכניסה וכך ניתן יהיה להגיש מזון ולגבות כספים כבר עם תחילת האירוע (לחלופין ניתן לאחר את מועד תחילת האירוע בכרבע שעה).
 7. הערה קטנה באשר לכיבוד: לא נעים לי להישמע יותר מדי פלצן אבל אני משתדל שלא לאכול בורקסים ושטויות כאלה (כפי שניתן היה להבחין לא חסר לי) והייתי שמח לראות גם כיבוד מעט יותר בריאותי להבא (לאחר הכנס ישר רצתי לאכול כי לא דחפתי דבר לפה מהרגע שקמתי בבוקר ועד חצי שעה לאחר סיום הכנס, לא נעים) השתייה מאידך הייתה בסדר גמור.
 8. מיקום הדוכנים: אני נזהר בדברי ואשמח גם לתגובתו של תומר בנושא, גם אם לאובונטו היו שני שולחנות במקום אחד זה לא היה מספיק, החלל שהיה מצד ימין לכניסה התאים יותר להצבת הדוכנים מאשר צד שמאל (נתון לוויכוח), הצד השמאלי התאים יותר להגשת אוכל ומינגלינג (מה שבד״כ הולך יחד בכנסים), שימו לב שעל אף העומס בלובי לא נרשם עומס משמעותי באזור הכיבוד, מלבד בתחילת ההפסקה שאז רבים מהנוכחים חשו צורך לגשת לשם באופן די טבעי.
 9. בסך הכול היה מאוד מעניין ושמחתי לקחת חלק בכנס, בעיני יש מקום לפעילויות נוספות בעתיד מלבד הרצאות.

בברכה, ירון 22:42, 7 באוגוסט 2010 (UTC)

דור:

 1. ההבדל בכמות האוכל היה ניכר, שמחתי לראות שהיה מה לאכול גם אחרי ההפסקה (אפילו שאכלתי שני בורקסים בקושי).
 2. אני מציע להעביר את חלוקת הפרסים לאמצע הארוע (נניח לפני ההפסקה יהיה זמן אסטרטגי מצוין), ככה נוכל לכבד את כל מי שמגיע לו הכבוד, בלי להסתכל על השעון.
 3. שמחתי שהחזקנו דוכן ואני מקווה לנוהל דומה גם שנה הבאה.
 4. לא הספקתי להרשם בכניסה, כי עד שהרושמים התפנו כבר היו כ"כ הרבה אנשים שקיוויתי להרשם כשיהיה ריק יותר וכמובן ששכחתי. כדאי לרשום את האנשים שהגיעו מראש כשהם עוד מחכים בחוץ עוד מיד עם כניסתם.
 5. למרות שהחולצות השנה היו נחמדות מאוד, אני אישית נדלקתי על העיצוב הפשוט של החולצה של דורון, כדאי לברר מי המעצב לשנה הבאה.
 6. לפעם הבאה צריך שלטי "עוד חמש דקות" כמו שהיו שנה שעברה, נראה לי תופס הרבה יותר תשומת לב ונראה יותר מאורגן.

בכללי היה ארוע מצוין, כל הכבוד לכל מי שהשקיע! Ddorda 01:55, 8 באוגוסט 2010 (UTC)


דב:

 1. לדאוג לקפה! (הייתי צריך לרוץ לבנין אחר...)
 2. למראת ההרצאות המצוינות בתחום החברתי והקהליתי לי היה חסר הרצעות תכניות.
 3. כמו שהיה סטנד עבור Ubuntu, אולי ניתן לסים סטנד דומה לקהילות אחרות בתחום תוכנה חופשית, שבו יש נציג שמספר על הקבוצה. למשל קבוצות על פרל ופיטון.
 4. אולי יש ענין בפוסטרים בו מציגים נוסעים שונים.

--Dov 05:39, 8 באוגוסט 2010 (UTC)

בואו נהיה נחמדים אחד אל השני. טוב לתת ביקורת, גם נוקבת אבל שתבוא מהמקום הנכון של אמפתיה ורצון לשפר

תגובות לתגובות של רם-און על דברי בראש העמוד: ראשית, אולי לא ניסחתי את דברי היטב. אני חושב שהעיקר היא שהכנס היה פשוט מצוין. ההרצאות ששמעתי היו מעולות, למדתי כל כך הרבה ויותר חשוב - ההשראה, ההשראה. תמיד יש דברים שאפשר ללמוד ולעשות יותר טוב בפעם הבאה. אני לא מתכוון: "למה לא עשיתם ככה וככה", אני מתכוון: "בואו נעשה ככה וככה".

בעניין התיעוד של הכנס. אני באמת חושב שזה חשוב ושזה לא בשמיים. הרצאות כל כך טובות פשוט חרם לא להעלות לרשת בצורת ווידאו. אני לומד כל כך הרבה מההרצאות של TED (להבדיל, עם כל הכבוד), של MIT ושל google developers. אין סיבה שלא אוכל ללמוד מכנסי העבר שלנו. מדוע לא תיעדתי בעצמי? האמת שתיעדתי - הקלטתי את רוב ההרצאות באודיו ואני מתכוון להעלות את זה בקרוב. מדובר בחצי גיג ככה שזה יקח זמן עם החיבור האסימטרי שלי. אני רוצה גם להפריד את זה לקבצי הרצאות נפרדים ואני מת מפחד לפתוח את ה - audocity שלי (הוא אוהב להקריש לי את המערכת). למה לא תיעדתי בווידאו? כי אין לי עדיין סמחטפון. אני מחפש לקנות משהו שמריץ אנדרואיד ושיהיה יד שנייה (תקציב: אלף ש"ח)

אורי מוסנזון 06:55, 8 באוגוסט 2010 (UTC)


 1. לעניות דעתי היה מעולה. הכרתי אנשים חדשים, היה לי מעניין לרוב, לא היה חסר כלום. מציע, מצד שני, לתת מעט יותר זמן למינלינג בין האנשים, אם זה בהתחלה, ובין אם בהפסקה.
 2. 5 דקות הפסקה בין הרצאה להרצאה (לא בהרצאת בזק) - כדי לתת למי שלא מעניין אותו הנושא אפשרות לצאת בכבוד.

אסף ספיר, Meijin 07:20, 8 באוגוסט 2010 (UTC)


היה כנס מצויין הרצאות מעניינות ומפגש טוב עם כל אנשי הקהילה. צריך לדאוג שמרבית הרישום הכספי יתבצע לפני הכנס בתור מי שהיה בדוכן הנושא של התשלום והרישום במקום מסורבל ויוצר תורים. בתור מי שהתנדב כדאי להעביר את רשימת הנרשמים כקובץ למחשב וחסוך את החיפוש בעשרות הדפים, ניתן גם היה לעדכן ישירות את הקובץ במקום כמויות האוכל והשתיה היו גדולות (נראה לי שנשאר הרבה בסוף הכנס). אני אוהב את המיקום ואת העובדה שאין בעיות תחבורה וחנייה לדעתי יש לפתח יותר את נושא מסיבת המפתחות, עד ההסבר של שחר לא הבנתי את הנושא כלל (גם כרגע אני מבין מעט מדי) דב שמואלי 07:19, 8 באוגוסט 2010 (UTC)

הי שתי הערות: מה שהיה לפני תחילת ההרצאות לא היה 'דברי פתיחה' אלא 'סקירה פעילות העמותה' זה חשוב להיות יותר מדוייק, אני אישית ויתרתי על הגעה בזמן לדברי הפתיחה כי לא ידעתי שזה יהיה סקירה ופספסתי, חבל. דבר שני: חולצות במידה small!!! מחכה לראות איפה המצגות של ההרצות --לאה צחור 17:00, 8 באוגוסט 2010 (UTC)

אוגוסט פינגווין 2009

הרצאות

 1. לטעמי זמן הרצאה של 15-20 דקות הוא מצוין ומספיק בכדי לחשוף אנשים לפרויקטים ורעיונות חדשים. מתאים גם לאלו אשר לא מצויים בנבכי התוכנה החופשית. את הכניסה לפרטים עדיף להשאיר למועדוני הלינוקס השונים (לקחתי מדורון). Eyalev 16:30, 11 באוגוסט 2009 (UTC)
 2. לטעמי, 15–20 דקות זה זמן קצר מידי כדי להתעמק בנושא, לפי דעתי כדאי לצמצם מספר הרצאות, אבל לאפשר למרצים לבנות הרצאות יותר טובות;
 3. צריך לתת לפחות חצי שעה להרצאות. בנוסף, (אם יש אפשרות) הרעיון של מסלול טכני וכללי הוא עוזר להרבה אנשים לנתב את עצמם לתכנים מתאימים יותר, לכן שוב, במידת האפשר, כדאי שיהיו שני מסלולים כמו באוגוסט פינגווין הקודם. ארתיום 05:45, 14 באוגוסט 2009 (UTC)
 4. הפסקות. אחת הסיבות לבוא לכנס היא לפגוש אנשים. במידה ואין זמן, עדיף להוריד הרצאה מהלו"ז ולתת זמן למארגנים לארגן ולמשתתפים לשבת בחוץ ולדבר, בלי לוותר על הרצאות. --Kzamir 06:23, 14 באוגוסט 2009 (UTC)
 5. להרצאות אשר אמורות לתת מושג על תוכנה או יישום 14-20 דקות זמן מעולה המאפשר למרצה להיות ממוקד. לפנאל הזמן היה קצר מדי. דב שמואלי 08:39, 16 באוגוסט 2009 (UTC)

מיקום

 1. לטעמי, הטמפרטורה בתוך הבניין הייתה קרה מדי, ונאלצתי לצאת החוצה ולהתחמם בשמש פעמיים. Shlomif 21:57, 11 באוגוסט 2009 (UTC)
 2. המיקום במכון ויצמן היה מעולה אין צורך להכנס לפקקים של תל אביב, אין בעיות ועלויות חניה. האולם היה נחמד מאוד, והארוע נראה מאוד מכובד.דב שמואלי 08:39, 16 באוגוסט 2009 (UTC)
 3. רם מתתיהו מוסר: "היה רחוק מידיי, כבר 4 שנים שהגעתי לאוגוסט פינגווין באופן קבוע והפעם בגלל שלא היה במרכז נמנע ממני ומעוד אדם להגיע בגלל הטרחה." Eyalev 17:10, 17 באוגוסט 2009 (UTC)

כיבוד

 1. לא היו מים בלובי כשיצאתי בזמן הפנל. ניסיתי לחפש בבניינים אחרים בקמפוס של המכון, אבל לא עלה בידי. להבא כדאי לדאוג שיהיו בקבוקי מים או ברזיות. Shlomif 21:56, 11 באוגוסט 2009 (UTC)

פרס המקור

 1. בהקראת הפרסים יש לומר מספר מילים על תרומתם של המועמדים. Eyalev 16:21, 11 באוגוסט 2009 (UTC)
 2. גם לי היה טעם לפגם בכך שלא קבלתי יותר מידע על במועמדים. יהיה נחמד לתת חמש דקות לכל מועמד להציג את עצמו ולדבר על הפרוייקטים שהוא עוסק בהם. --Kzamir 06:12, 14 באוגוסט 2009 (UTC)

כספים

 1. לא בקיא בנושא הכספי אבל במידת הצורך ניתן לגבות יותר מ-30 ש"ח כאשר מדובר בכנס וחולצה. דב שמואלי 08:38, 16 באוגוסט 2009 (UTC)