אני מאשים

מתוך ויקי עמותת המקור

ביום שני, 7/12/2009, עבר בקריאה ושלישית חוק שהכשיר את שרץ המאגר הביומטרי בכך שקרא לו "ניסוי וולונטרי" (שיש להקשות על הציבור כדי להבטיח ש"יתנדב" אליו).

  • אני יכול לכתוב הרבה על אי הצדק והטפשות שבנוסח החוק.
  • אני יכול גם לכתוב על ההליך הקלוקל שהזחיל את הצעת החוק מתחת לכל אפשרות של בחינה מקצועית, למרות מחאות של מדענים בעלי שם ומומחי אבטחה.

אבל אני רוצה לכתוב על המסמר האחרון בארון המתים של הדמוקרטיה בישראל - משמעת קואליציונית:

  • אותו נשק סופי שחזק יותר מהגיון, זכויות בסיסיות, ואפילו בטחון המדינה.
  • אותו כרטיס "אל תלך לכלא" שמאפשר למחוקק להצביע בעד כל עוולה שהיא, ולטעון ביום פקודה "מילאתי הוראות".

לאותם משרתי ציבור אומללים וחסרי דעה(*) ש"ניחנו" באותה משמעת קואליציונית אני רוצה להזכיר את פסק הדין המופתי של השופט בנימין הלוי לגבי פקודה בלתי חוקית בעליל

גם נער בן 18-21 ללא הכשרה משפטית או נסיון מחוייב על פי חוק להפעיל שיקול דעת אם לסרב למפקדו בזמן פעילות מבצעית. אני לא עורך דין, אבל נראה לי שח"כ עם לשכה שלמה לרשותו אינו יכול לטעון לנסיבות מקלות. ידעתם בעד מה אתם מצביעים. לא נשכח.

הדוד


(*) חברי הכנסת אברהם מיכאלי, אורי אורבך, אורי מקלב, איוב קרא, אלי ישי, אמנון כהן, אנסטסיה מיכאלי, אריה ביבי, גדעון עזרא, גלעד ארדן, דוד אזולאי, דוד רותם, דניאל אילון, דניאל הרשקוביץ, זאבל אלקין, זאב ביילסקי, בני בגין, חיים אמסלם, חמד עמאר, יולי אדלשטיין, יעקב מרגי, יצחק אהרונוביץ', יצחק וקנין, יריב לוין, ישראל חסון, ישראל כץ, לאה נס, מאיר פרוש, מאיר שטרית, מיכאל איתן, מנחם מוזס, משולם נהרי, נסים זאב, עתניאל שנלר, פניה קירשנבאום, ציון פיניאן, ציפי חוטובלי, רוברט אילטוב, שלום שמחון, ושלמה מולה שהצביעו בעד החוק.